GÜNCEL HABERLER / BLOG


Hayır hayır demektir


Cinsel Şiddete Uğradığınızda Haklarınızı Bilmek Neden Önemlidir?

Unutmayın ki size karşı işlenen bir suça dur demekle ve suçlunun hak ettiği cezayı almasını sağlamakla diğer pek çok kadın ve çocuğun da güvenliğine katkı koymuş olursunuz. Kuşkusuz ki ceza yargılaması süreçleri her zaman uzun ve meşakkatlidir. Ancak işlenen suça karşı ses çıkarmazsak yaşadığımız şiddet sarmalı her geçen gün daha çoğalacaktır.


detay
Hayır hayır demektir


GREVIO'nun Türkiye Raporu - Türkiye'nin Yanıtları

Kadına Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye Dair Avrupa Konseyi Sözleşmesi (İstanbul Sözleşmesi)’nin hükümlerinin hayata geçirilmesini sağlayan yasal ve diğer tedbirlere ilişkin GREVIO (İlk) Değerlendirme Raporu TÜRKİYE.


detay
Haberler ikon
22 Şub 2024

Mücadeleyi halk kazandı… Çiğli'de Köyiçi planları geri çekildi


Çiğli Köyiçi Mahallesi Kentsel Dönüşüm Planları, hak sahiplerinin yoğun itirazları sonucu geri çekildi.

detay
Haberler ikon
18 Ekim 2023

Çiğli'de dere yatağına yüksek imar!


Çiğli Köyiçi Mahallesi’nde 15 kat olarak yapılan imar revizyon planları tartışma yarattı. İnşaat Mühendisi Eray Dağ, “Şehrin göbeğine hançer sokarsınız” derken mahalle sakinleri plana itiraz etti.

detay
Haberler ikon
06 Ekim 2023

Çiğli’de köyiçi planları mahkemeye taşınıyor...


Çiğli Belediyesi tarafından hazırlanan Köyiçi Mahallesi imar planlarına tepki gösteren mahalle sakinleri Belediye Binası’nın önünde toplandı.

detay
Haberler ikon
06 Ekim 2023

Köyiçi İmar Planları Mahkeme Yolunda


Çiğli Belediyesi tarafından hazırlanan Köyiçi Mahallesi imar planlarına tepki gösteren mahalle sakinleri Belediye Binası’na yürüdü.

detay
Haberler ikon
31 Ağu 2023

Çiğli Köyiçi mahalle halkı imar projesine tepkili...


Çiğil Belediyesi, Köyiçi Mahallesini hazırladığı proje ile imara açmayı planlıyor. İmar projesine tepki gösteren mahalleli, "Bize sorulmayan projeyi kabul etmiyoruz" diyor.

detay
Haberler ikon
24 Kasım 2022

Foça Barış Kadınları İnisiyatifi: Haklarımızdan ve mücadelemizden vazgeçmiyoruz


Foça Barış Kadınları İnisiyatifi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında etkinlik düzenledi. Etkinlikte; "Haklarımızdan ve mücadelemizden vazgeçmiyoruz" denildi.

detay
Hayır hayır demektir


27 Ağustos, 18:55

Duruşma tanıklığı yapmanızı tavsiye ederim size .... çünkü sadece gazete okumak ve sosyal medyada anlatılanları görmek yetmez bu yakıcı sorunu tam olarak kavrayabilmek için. bugün Karşıyaka'da ağır ceza salonunda kendi dosyamdan bir önceki dosyanın duruşmasına tanık oldum.


detay
Hayır hayır demektir


“Her şey mal mülk her şey para pul -Dostlukmuş sevgiymiş ara bul…”*

Medeni Kanun değişikliği için ne çok mücadele ettik kadınlar olarak. Evin reisi erkek olmasın, evlenince soy adımız aynı kalsın, boşanınca velayetini aldığımız çocuklarımıza kendi soy adımızı verelim ki okulda, otelde, hapiste, hastanede ve bilumum resmi daire ve işlemlerde daha az sorun yaşayalım istedik.
*Sezen Aksu, Kusura Bakma şarkısından alınmıştır.


detay